Служіння в Західній Україні


Київський біблійний коледж я закінчив у 2011 році, після того повернувся в рідну церкву у Львові та служив деякий час проповідуючи (навчаючи) по неділях. Потім життя склалося так, що жив і у Сколе, і в селі Верхнє Висоцьке Турківського району - з командою місіонерів. Бог давав можливість навчати Слово Боже, ділитися розумінням головних тем Біблії - природи і характеру Бога, благодаті, спасіння, церкви.

Зараз живу і працюю у Львові. Як і раніш, навчаю церкву, час від часу видаю євангелізаційні буклети. Кілька років тому навіть надрукував невеличку книжечку "Відповіді на запитання", яку потім перевидавав шість разів. В ній є низка "типових" запитань - від найзагальніших - про Бога, Біблію, до найпрактичніших. Електронний формат поширюється вільно та може використовуватися різними людьми - як новонаверненими християнами так і служителями церков при підготовці проповідей. Чому виникла така ідея - написати книгу? По-перше, хотілося систематизувати знаття, які отримав у коледжі. По-друге, Україні дуже не вистачає якісної україномовної продукції. Але є і бачення перекласти і видати книжку російською мовою у 2016 році. Крім того в церкві я записую всі проповіді на диктофон та викладаю їх на Google Drive та VK. За кілька років ми зібрали величеньку колекцію з кількома сотнями проповідей різної тематики. Доступ до аудіозаписів можна отримати безкоштовно.

Львів, як і вся Галичина, досить релігійний. 3/4 релігійних громад тут греко-католицькі церкви. Проте католицизм теж буває різним. Хтось вірить в Бога, читає Біблію, щонеділі відвідує храм, а хтось, як кажуть - на Різдво і на Пасху. В цілому кожне наступне покоління менш релігійне. Більшість католиків у нашому регіоні вірять у спасіння через діла: мовляв, для спасіння треба бути доброю людиною, виконувати заповіді Божі... Багато хто скаже, що вірить в Христа, але це радше данина культурі, вихованню. Христос рідко ототожнюється з особистим спасінням, а саме спасіння вважається наслідком твого побожного життя. Свого роду осередком католицизму в Галичині та й усій Україні є УКУ - Український Католицький Університет. В УКУ навчання ведеться за духовними і світськими спеціальностями. Студенти УКУ толерують протестантське християнство, але рідко вникають в його богословські особливості. У Львові є близько 25 протестантських церков, а в кількох сотнях сіл Галичини не ступала нога місіонера. Велика потреба є в служителях, які готові підкоряти бездоріжжя Турківщини, Сколівщини, Самбірщини...

Зараз молюся про те, щоб краще зрозуміти - де я маю бути, що маю робити, і як саме це робити. Хочу краще розуміти Божу волю щодо себе та Боже ведення. Хочу бути на своєму місці та робити правильні речі. Запрошую до співпраці!